Postup pro instalaci WordPressu na vybraném hostingovém prostoru

Čvn 24, 2023WordPress

Postup pro instalaci WordPressu na vybraném hostingovém prostoru

Čvn 24, 2023WordPress

Výběr vhodného hostingového prostoru

Před samotnou instalací WordPressu je důležité vybrat si vhodný hostingový prostor. Existuje mnoho hostingových poskytovatelů, kteří nabízejí speciální WordPress hostingové balíčky. Je důležité zvážit výkon, spolehlivost, bezpečnost, podporu a cenu nabízených služeb. Zvolte hostingového poskytovatele, který splňuje vaše potřeby a je kompatibilní s WordPressem.

Přístupové údaje a přihlášení k cPanelu

Pro instalaci WordPressu získáte přístupové údaje k cPanelu (Control Panel) od vašeho hostingového poskytovatele. CPanel je webový rozhraní, které vám umožní spravovat váš hostingový účet a provádět různé úkony. Přihlaste se k cPanelu pomocí poskytnutých přístupových údajů.

Vytvoření nové databáze a přidání uživatele

Před instalací WordPressu vytvořte novou prázdnou databázi, která bude sloužit k ukládání dat vaší webové stránky. V cPanelu najděte sekci Databáze a použijte nástroj pro vytvoření nové databáze. Poté vytvořte také nového uživatele pro přístup k této databázi. Zaznamenejte si název databáze, uživatelské jméno a heslo, budou vám potřeba při instalaci WordPressu.

Stažení a nahrání WordPressu

Stáhněte nejnovější verzi WordPressu z oficiálních stránek WordPress.org. Po stažení souboru rozbalte ho na svém počítači. Poté pomocí FTP (File Transfer Protocol) klienta se připojte k vašemu hostingovému prostoru a nahrajte stažené soubory WordPressu do kořenového adresáře vašeho webu.

Spuštění instalace WordPressu

Pro spuštění instalace WordPressu otevřete webový prohlížeč a přejděte na adresu vašeho webu (např. www.vasewebovestranka.com). Zobrazí se vám stránka s výběrem jazyka, vyberte svůj preferovaný jazyk a klikněte na tlačítko „Pokračovat“.

Nastavení připojení k databázi

Při instalaci WordPressu budete požádáni o zadání informací k připojení k databázi. Zadejte název databáze, uživatelské jméno a heslo, které jste vytvořili v předchozím kroku. Zvolte také prefix tabulek, který zajistí unikátnost vašich tabulek v databázi. Klikněte na tlačítko „Pokračovat“ a instalace WordPressu bude pokračovat.

Základní nastavení

Po úspěšné instalaci vás systém požádá o základní informace o vašem webu, včetně názvu stránky, popisu, uživatelského jména a hesla pro administrátorský účet. Zadejte požadované informace a klikněte na tlačítko „Instalovat WordPress“.

Přihlášení do administrace WordPressu

Po dokončení instalace se můžete přihlásit do administrace WordPressu. Přejděte na adresu www.vasewebovestranka.com/wp-admin a zadejte své přihlašovací údaje, které jste zvolili během instalace. Po přihlášení budete mít přístup k ovládacímu panelu WordPressu, kde můžete začít upravovat a spravovat své webové stránky.

Závěr

Instalace WordPressu na vybraném hostingovém prostoru je relativně jednoduchý proces, který vyžaduje správné kroky a správná nastavení. Sledováním postupu, jako je výběr vhodného hostingového prostoru, přístupové údaje k cPanelu, vytvoření databáze, stažení a nahrání WordPressu, spuštění instalace, nastavení připojení k databázi, základní nastavení a přihlášení do administrace WordPressu, můžete úspěšně nainstalovat WordPress na svém vybraném hostingovém prostoru a začít vytvářet a spravovat své webové stránky.