Design a uživatelská zkušenost

Dub 10, 202310 kroků k úspěšnému webu, webdesign

Design a uživatelská zkušenost

Dub 10, 202310 kroků k úspěšnému webu, webdesign

Design a uživatelský komfort jsou dva klíčové faktory úspěchu webového prostředí. Uživatelé očekávají, že web bude snadno použitelný a vizuálně přitažlivý. Dobrý design by měl být v souvislosti s uživatelským prostředím, které je co možná nejjednodušší a intuitivní.

Design by měl být v souladu s oborem činnosti, ve kterém se web nachází. Pokud se například jedná o web lékařské kliniky, měl by být design klinikičtější a profesionálnější. Na druhou stranu, pokud se jedná o stránky hudebního festivalu, měl by být design veselý a přitažlivý pro mladé publikum.

Dobrý design musí být také responzivní, což znamená, že se musí přizpůsobit různým zařízením, jako jsou mobilní telefony a tablety. Uživatelé často používají k prohlížení webu různá zařízení, proto by měl být design přizpůsobený tak, aby byl atraktivní a funkční na všech těchto zařízeních.

Vizuální design webu musí být efektivním rozvržením, které doplňky umožní snadno najít to, co hledají. Dobré rozvržení by mělo být a přehledné, s dobře uspořádanými sekcemi a snadnými navigačními nabídkami. Uživatelé by měli být schopni snadno najít to, co hledají, a přecházet z jedné na druhou s minimálním úsilím.