Redakční systém, publikační systém, CMS | FINKO Multimedia

Redakční systém, publikační systém, CMS

/2_redakcni-systemy/149_121_redakcni_system_600_v.jpg

Co je to redakční systém?

Redakční systém - CMS (Content Management Systém), který je znám také pod názvem publikační systém, je speciálně naprogramovaná internetová aplikace, pro rychlou a snadnou editaci internetových prezentací libovolného rozsahu a složitosti.
Redakční systém, můžeme tedy charakterizovat, jako rychlý, dostupný, jednoduchý a spolehlivý systém pro editování internetových stránek. Pro představu si můžete prostředí redakčního systému představit, například jako Microsoft Word. Podobným způsobem pracuje i redakční systém. Rozdíl je v tom, že obsah se neukládá na pevném disku Vašeho počítače, ale na hostovaném serveru webu do databáze.
Jakmile redakční systém změny uloží do databáze, tak se tyto změny okamžitě projeví i na internetových stránkách. Při správě webu pomocí redakčního systému zůstává design stránek vždy na profesionální úroveň zpracování s validní syntaxi podle standardu W3C XHTML a CSS.

 

Pro koho je redakční systém určen?

je určen pro všechny, kdo potřebuje jednoduše vytvářet a komfortně spravovat firemní webovou prezentaci zcela bez znalosti programování.
Firemní internetové stránky bývají nesmírně chudé, sotva pár stránkové. To vzbuzuje představu, že firma o sobě v principu nemá co říct. Vytvoření firemního webu znamená daleko více než prostou a jednoduchou prezentaci. Internet si také žádá svoje: živost, proměnlivost, grafickou úroveň, interaktivitu, ale především informační otevřenost, dostupnost skutečně důležitých informací.
Díky jednoduchému a příjemnému ovládání redakčního systému snadno a rychle vytvoříte a budete spravovat i tu nejnáročnější internetovou prezentaci v pohodlí Vaši kanceláře, rychle a bez zbytečných nákladů a to vše v reálném čase. S redakčním systémem může začít pracovat i úplný začátečník.

 

Pro koho redakční systém není?

firmy které příliš nemění obsah svých internetových stránek, maximálně tak jednou za půl roku, se z největší pravděpodobnosti tento publikační systém nevyplatí. Otázka je, zda li tyto stránky k něčemu vlastně jsou. Většina firem má internetové stránky pouze proto, že je mají i ostatní firmy a nechtějí být pozadu. To že má web téměř nulovou návštěvnost už neřeší.

 

Jak redakční systém funguje?

Redakční systém funguje tak, že pomocí jednoduchého formuláře vkládáte datové informace různého charakteru a obsahu, které se ukládají do databáze. Tyto datové informace redakční systém zpracuje a postará se o jejich efektivní zobrazení na Vašich internetových stránkách. Redakční systém má efektivní sadu různých nástrojů, které Vám umožní jednoduchou on-line správu obsahu Vašeho webu v reálném čase. Během několika minut, si můžete vytvořit novou kapitolu, která může obsahovat texty, obrázky, pdf soubory nebo soubory ke stažení. Aktualizace obsahu internetové prezentace je velmi snadná a zvládne ji běžný uživatel internetu.

 

Kolik redakční systém stojí?

Provoz a především údržba profesionální webové prezentace není zadarmo. A pokud je nutné častěji provádět změny obsahu, tak provozní náklady značně rostou. Vše se odvíjí od množství práce tvůrce www stránek, který změny musí provést. Jako odborník si nechává zaplatit tomu odpovídající cenu. Není sporu o tom, že vytvoření a udržování rozsáhlejšího webu, který rychle naroste do stovek, možná tisíců stránek, už nezvládne externí studentík za pár korun.
Náš redakční systém umožňuje provádět změny obsahu webu v nejkratší možné době, s využitím vlastních pracovníků, softwarového a hardwarového vybavení. To výrazným způsobem snižuje náklady provoz prezentace a přitom zaručuje vysokou profesionální úroveň vlastního zpracování. Na jednotlivé ceny redakčního systému se můžete podívat zde.

 

Pár informací k našemu redakčnímu systému

Náš redakční systém je řešen modulárně to znamená, že Vám stačí pouze ty moduly, které momentálně potřebujete a postupem času můžete další moduly vždy dokoupit a rozšířit si tak redakční systém o další funkce. Seznam jednotlivých modulů najdete zde.
Je tedy zbytečné kupovat moduly o kterých víte, že je potřebovat nebudete. Přesto však k samotné funkčnosti redakčního systému potřebujete minimálně tyto základní funkce modul menu, články a fotogalerii.
Převážnou část redakčních systému programujeme přímo na míru pro každého zákazníka zvlášť. Nedá se jeden redakční systém použít do mnoha projektů. Je to dáno tím, že každý zákazník má jiný grafický návrh a jiné požadavky na funkčnost redakčního systému. Modulárně se publikační systémy nemusí lišit, ale ve výpisu a funkčnosti ano.

Každý zákazník bude mít např. jiné požadavky na zobrazování obrázků. Jeden bude chtít, aby se obrázky zobrazovaly nad článkem další vedle článku a další zase například pod článkem. Někdo bude chtít, aby se u článku zobrazovaly pouze náhledy a jiný bude chtít aby se zobrazovali obrázky bez náhledu (velký obrázek který perfektně zapadne do designu stránek). Zobrazování jednotlivých modulů ve výpisu je celá řada možností a nedá se naprogramovat na x redakčních systémů. Téměř vždy se musí redakční systém přizpůsobit designu stránek.

Info linka

infolinka.jpg

Poptávkový formulář

CD prezentace

/ilustracni/431_cd_prezentace2_296.jpg
Dnes už stále více společností využívá CD prezentace pro efektivní nahrazování propagačních katalogů, prospektů nebo dokumentů. Hlavní výhodu multimediální CD prezentace je několikanásobně nižší cena než u klasických tištěných katalogů.... celý článek

CMS - redakční systémy

/2_redakcni-systemy/149_121_redakcni_system_600_296.jpg
Redakční systém - CMS (Content Management Systém), který je znám také pod názvem publikační systém, je speciálně naprogramovaná internetová aplikace, pro rychlou a snadnou editaci internetových prezentací libovolného rozsahu a složitosti.... celý článek

CD vizitky

/ilustracni/176_cd_vizitky_296.jpg
Chcete zaujmout své zákazníky
něčím originálním?
Dnes může Vaše vizitka obsahovat mnohem více informací, než je na ní vidět. Veškeré informace v digitální podobě, až do 50 MB (texty, fota, video, mluvené slovo, hudba, katalog, prezentace, formuláře, ...) můžete umístit na Vaši "CD vizitku"... celý článek

Grafický návrh – webdesign

/ilustracni/397_design_296.jpg
k vytvoření grafických návrhu využíváme profesionální fotobanku. Jedná se o samostatnou databázi fotografií, které jsou dosažitelné formou předplatného. Databáze předplatného obsahuje více než 100.000 fotografií.... celý článek

Internetový obchod - E-SHOP

/ilustracni/408_eshop_296.jpg

Internetový obchod – e-shop je virtuální obchod, jeho vybudování je jednou z nejtěžších a nejsložitějších internetových aktivit. Internetový obchod neboli e-shop oslovuje širokou veřejnost. Otevřením internetové stránky s e-shopem obsáhneme celý svět. Výhodou e-shopů je, že mezi vámi a zákazníkem není už nikdo další.

... celý článek

Výměna zpětných odkazů

SEO - optimalizace

/ilustracni/432_seo_296.jpg
SEO je způsob, jak vytvářet a upravovat www stránky tak, aby byly v internetových vyhledávačích zobrazovány na nejlepších místech. Cílem je nalákat na webové stánky co největší počet zákazníků.... celý článek
/motivy/385_motiv3.jpg